Ostrowo to miejscowość nadmorska położona około 3 km na zachód od Jastrzębiej Góry, której panoramę można podziwiać z okien ośrodka, a wieczorem z Latarni Morskiej na Rozewiu widać migoczące światełko, które ułatwia nawigację statkom płynącym w okolicy.

Miejscowość leży w strefie, gdzie nasycenie jodem jest ogromne, czysta szeroka plaża położona około 200 metrów oraz woda powodują, że jest ona warta odwiedzenia i spędzenia tam wakacji. Jednocześnie jej usytuowanie w Nadmorskim Parku Krajobrazowym powoduje, że okoliczne tereny obfitują w bogatą florę i faunę. Miłośników przyrody zadowoli fakt, iż na południe od Karwi rozciągają się rozległe torfowiska tzw. Karwieńskie i Bielawskie Błota z wyznaczonymi rezerwatami "Moroszka", "Woskownica" i "Zielone". Wybierając się na spacer po lesie warto przyjrzeć się niepowtarzalnym kształtom drzew jaki nadał im wiejący w czasie sztormów silny wiatr. Szarawe, porośnięte niewielkimi kępami traw wydmy oraz sosnowy zagajnik są pod ścisłą ochroną.

 

 

 

 

 

Wieczorami można posłuchać muzyki, przekąsić "co-nieco" lub uraczyć się chłodnym piwem w małych "knajpkach" nad samym brzegiem morza, podziwiając wielkie przestrzenie i całkowicie się odprężyć. Piękno tej plaży to dodatkowo czyste hartujące powietrze świetnie oczyszczające płuca i specyficzny mikroklimat naładowany regenerującą energią.  

Specyficzne warunki naturalne i powietrze o dużej zawartości jodu sprzyjają leczeniu górnych dróg oddechowych, astmy, alergii oraz osób z chorobami układu krążenia.

 

 

Nie można zapomnieć też o jesienno-zimowych walorach plaży w Ostrowie, kiedy powietrze jest łagodne bez chłodów, dzięki oddawaniu ciepła przez morze. Duża wilgotność względna powietrza i duże nasłonecznienie tworzą wówczas mikroklimat na miarę najznakomitszych uzdrowisk. Warto zobaczyć rozszalałe, wdzierające się na ląd fale lub uśpione zimowym mrozem morze. Niezwykła harmonia wody, ziemi, lasu i powietrza stworzona przez naturę pomaga zapomnieć o kłopotach i ukoić nerwy. Zimą niewątpliwą atrakcją są spacery brzegiem morza, a wiosną i jesienią dodatkowo przejażdżki rowerowe w sosnowym nadmorskim lesie, szlakami surowymi, ale niezwykle urokliwymi. Nie sposób słowem oddać uroku krajobrazu nadmorskiego, ale być może ten krótki opis przekona, że Karwia Ostrowo, z jej niepowtarzalną plażą, pięknym lasem i dziewiczymi terenami jest fantastycznym miejscem dla wszystkich, którzy pragną aktywnie, a zarazem w spokoju odpocząć