Najlepsze lekarstwo na poprawienie kondycji fizycznej i psychicznej jest ruch na świeżym powietrzu. Spacerując wzdłuż brzegu morza, słuchając szumu fal, wpatrując się w horyzont zachodu slońca poprawia się nasze samopoczucie. Jednocześnie chodząc boso po wilgotnym morskim piasku nasze stopy mają relaksujący masaż, peeling stóp, ta terapia oczyszcza nasze stopy i pozytwnie wspomaga funkcjonowanie naszego całego organizmu. Jak również spacer w sosnowym lesie, wdychając świeże morskie powietrze bogate w jod oczyszczamy nasze drogi oddechowe. Znakomitym lekarstwem są kąpiele i pływanie w słonej wodzie w morzu, hartują organizm, odchudzają, a fale wodne działają jak masaż pobudzając krążenie krwi. Taka kuracja gwarantuje regeneracje sił fizycznych i psychicznych. Wracając do domu jesteśmy naładowani pozytywną energią na cały rok.

Jak to mówił mój tatko tzw. " młodszą młodzież" i "starszą młodzież" ucieszy zapewne fakt, że po całej miejscowości są rozsiane salony gier automatowych, a później jeśli zostało Wam troszeczkę czasu zapraszamy na wesołe miasteczko z licznymi atrakcjami jak karuzele, młyny, beczki śmiech itp.. Dla osób „spokojnych” miasteczko również coś przygotowało. Są to między innymi wypożyczalnie rowerów oraz gogartów. Czasami na ulicy daje się słyszeć odgłosy rywalizacji na tych wehikułach napędzanych siłami niestrudzonych turystów. 

Wieczory również można przeżyć w sposób dla wszystkich odpowiedni. Do późnych godzin czynne są bary, knajpki oraz inne lokale. Dyskoteki oraz dancingi są w nich na porządku dziennym.

 

 

A dla tych co zakochani nie ważne czy młodsi czy starsi mamy propozycję. Prawdziwa plaża zakochanych, rozciągająca się na zachód. Wyjątkowy klimat tego miejsca, oddziaływuje zmysłowo podobno tak silnie na spacerujących tam ludzi, że gdyby piasek zaczął szeptać to ... zresztą nie będę za dużo opowiadał. Sprawdźcie sami ... Zresztą jak spojrzycie na zdjęcie poniżej na plaży można spotkać nie tylko piękne dziewczyny ale również niespotykane codziennie "zwierzęta domowe".

 

  

   Cóż to tylko część atrakcji w samej miejscowości, ale pozostaje nam jeszcze opowiedzieć o atrakcjach w okolicy. A tych także jest co nie mało. Mniej więcej na południe od miejscowości gdzieś pomiędzy Krokowem a Władysławowem rozciągają się Bielawskie i Karwieńskie Błota. Malownicze łąki Karwieńskich Błot to pozostałość po osadnikach holenderskich przybyłych na te tereny ok. XVI wieku. Osuszyli oni podmokłe wówczas obszary, pozostawiając po sobie doskonały system melioracyjny. Zresztą obszar ten został uznany za rezerwat przyrody. Obfituje on w unikatową roślinność, m.in. znajdującego się pod ochroną moroszka białego oraz bogactwo zwierzyny, w szczególności ptaków. Piękno tego miejsca obserwować możemy na przełomie sierpnia i września, gdy kwitną porastające wielkie połacie tego terenu wrzosy. Tuż obok Karwi znajduje się również stadnina koni gdzie dla wytrawnych jeźdźców opiekunowie przygotowali rumaki, jest tam też szkółka gdzie możecie postawić razem z koniem swoje pierwsze kroki w jeździectwie. W okresie wakacyjnym w miejscowości Tupadły czynne jest małe lądowisko, gdzie za niewielką opłatą można sobie urządzić wycieczkę i obejrzeć okolicę z tak zwanego „lotu ptaka”. Wrażenia niesamowite tym bardziej, że personel lotniczy i naziemny zawsze przygotowuje pełno niespodzianek dla turystów